Lavandu skaistums, lielākais rozārijs un daiļdārzu burvība Dobeles novadā

10.07.2024

rukisu-teja.webpLatvijā vienmēr ir bijusi svarīga dārzu, pagalmu, sētu izdaiļošana un iekopšana. Līdztekus daiļdārzu burvībai, Dobeles novadā krāšņi zied arī aromātiskie lavandu lauki.
Ceļojot pa Latviju, iegriezies Dobeles pusē un apskati cik krāšņas te tiek iekoptas sētas un lauki, jo saimnieku dārzi ir viņu meditācija un vaļasprieks.


Kolekcijas dārzs "Likt elpai aizrauties"
Meža prospekts 21, Dobele, 29507142
Saimniece Baiba Lāce kopā ar ģimeni pamazām, soli pa solītim veido vietu, kur iepazīt krāšņo augu pasauli pastaigās un sarunās par dārzu, augiem un saimniekošanu, kas piedod dzīvei krāsu. Kolekcijas dārza apskate domāta ne tikai lieliem, bet arī mazajiem patiks paskriet pa līkumotām taciņām pļavas tipa stādījumā un saskaitīt, cik tauriņu lidinās no puķes uz puķi.

Skaisto un praktisko ideju dārzs Dobelē
Liepu iela 5, Dobele, 26541868
Līgas un Aivara Beņķu dārza puķu krāsainie stādījumi un daudzveidīgā skujeņu kolekcija priecē acis no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Dārza īpašnieki savu vērtīgo pieredzi un padomus praktiska un skaista pilsētas dārza iekārtošanā neliedz arī apmeklētājiem.

Apskates saimniecība "Liepas"
Rožu iela 2, Dobele, https://liepas.lv/
Z/S “Liepas” stādaudzētava ir dinamiski augoša stādaudzētava, kas specializējas augļu koku, ogulāju un rožu stādu audzēšanā. No jūlija sākuma iespējams baudīt, izsmaržot un priecāties par saimniecības skaisto rozāriju, kas ir lielākais Dobeles novadā ar vairāk kā 1000 ziedošām rozēm.


Puķu Prieks Penkulē
“Lielkuģi”, Penkules pagasts, 26758487
Saimnieces Aigas Kuģes divu hektāru platībā apzināti veidota lauku sētas ainava, kurā var apskatīt ne tikai visdažādākos dārza un pļavas ziedus, bet arī graudzāles, kokus un krūmus un dekoratīvos augus. Dārza kopšana un veidošana ir saimnieces meditācija un vaļasprieks.

Zemnieku saimniecība "Rūķīšu tēja" ir Latvijā lielākā  ārstniecības augu audzētāja un zāļu tēju ražotāja. Droši brauc ciemos smelties lavandu skaistumu un aromātu! Izstaigā lavandas lauku, tējas dārzu un ienāc veikaliņā, kur atradīsi visu saimniecības produkciju- zāļu tējas, sulas, sīrupus, ēteriskās eļļas un ne tikai!
Arī šogad- ieeja bez maksas!
Darba laiks katru dienu 9:00- 19:00
Vairāk: www.rukisuteja.lv

Saimniecība RoLavandas atrodas Zemgales sirdī, 6 kilometru attālumā no Dobeles pilsētas Šķibes virzienā. Piedāvā mierpilnā lauku vidē baudīt lavandu  krāšņo ziedēšanu. Apmeklējuma laikā iespējams pašiem sagriezt vai saplūkt savu lavandu pušķi par maksu un iegādāties saimniecībā ražotos lavandu produktus. Aktīvajā lavandu ziedēšanas un viesu uzņemšanas periodā lavandu lauks pieejams apskatei, profesionālām fotosesijām vai kā pietura jaunlaulātajiem. Esam atvērti no pirmdienas līdz sestdienai, no plkst. 10.00 līdz 20.00, svētdienās - no plkst. 12.00 līdz 20.00. Gaidīsim ciemos!
Smiltnieki 1, Šķibe, Bērzes pagasts, 26399106

Piemājas saimniecība "Bērzāji"
“Bērzāji”, Penkules pagasts, 29333765
Šo saimniecību Penkules pagastā apsaimnieko  Jansonu ģimene. Saimniecība veidojusies no īpašnieku hobija – būt dabā, priecāties par savu paveikto un dalīties ar to, kas izdevies! Jūlijs “Bērzājos” ienāk ar lavandu smaržu. Lai arī ne tik krāšņs kā cerēts, jo ziema bija īsts pārbaudījums dārzam, tiek atvērts “Bērzāju” lavandu dārzs.
Ieeja - ziedojums!
Iespēja arī oranžērijā nobaudīt kafiju un Kalna Villikas jaunumu - gardās šokolādes končas!
Dārzs atvērts no plkst. 8.00

Māja laukos "Putni" “Putni”, Vecauces pagasts, 22027839 Mājas “Putni” ir kultūrvēsturiska celtne, kas celta 1811. gadā kā Vecauces muižas(pils) rentes nams. Reihu ģimene apmeklētājiem piedāvā stāstījumu saistībā ar vietas un mājas vēsturi, kā arī Dārtasdārza apmeklējumu. Astroloģijas tēmu cienītājiem saimniece Ilze Reiha piedāvā lekcijas, apmācības un individuālas konsultācijas.

Galerija