Sīkdatnes

Sīkdatņu lietošanas noteikumi

Dobeles novada pašvaldības uzturētajā interneta vietnē, tāpat kā daudzās citās, izmanto sīkdatnes, lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi un nodrošināt tās teicamu darbību.

Šīs vietnes pārzinis ir Dobeles novada pašvaldība un sīkdatņu izmantošanas laikā var tikt apstrādāti lietotāju personas dati.

Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, Jūs piekrītat šeit aprakstītajam sīkdatņu izmantošanas veidam (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā – ja izvēlēsieties atspējot noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.

Kas ir sīkdatnes

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas tiek nosūtītas uz Jūsu datora vai mobilās ierīces atmiņu vietnes apmeklēšanas laikā. Nākamajā reizē, apmeklējot vietni, pārlūkprogramma lasa sīkdatni un nodod informāciju atpakaļ vietnei vai elementam, kas sākotnēji iestatīja sīkdatni.

Sīkdatnes ļauj vietnei atpazīt apmeklētāju, kad tas piekļūst vietnei, un ļauj pielāgot saturu atbilstoši apmeklētāja vajadzībām. Tās nodrošina arī vietnes izmantošanas statistikas datus, kas tiek izmantoti, lai novērtētu vietnes darbības rezultātus un uzlabotu tos. Sīkdatnes nekādā veidā nerada apdraudējumu vietnes apmeklētāja ierīcei.

Vairāk informācijas par šīm tehnoloģijām un to, kā tās darbojas, kā arī - kā tās iespējams pārvaldīt vai izdzēst, Jūs varat iegūt, apmeklējot vietni  www.allaboutcookies.org.

Nolūki, kādiem tiek izmantotas sīkdatnes:

  • Vietnes lietotāju sesiju pārvaldībai un lietotāju autentifikācijai;
  • Ar vietnes izmantoto sīkdatņu palīdzību iespējams identificēt nesankcionētu piekļuvi vietnes datiem, kas nav publiski pieejami;
  • Vietnes lietošanas statistikas iegūšanai un analīzei, lai secīgi nodrošinātu uz Vietnes apmeklētāju veikto darbību analīzi balstītu pastāvīgu vietnes uzlabošanu.

Sīkdatņu veidi un to mērķi

Vietnē tiek izmantotas nepieciešamās, statistikas un tīmekļa vietnes veiktspējas uzlabošanas sīkdatnes, kuras ir aprakstītas zemāk:

  • Nepieciešamās sīkdatnes – palīdz padarīt vietni par izmantojamu, nodrošina pamata funkcijas, piemēram, lappuses navigāciju un piekļuvi drošām vietām vietnē. Šādas sīkdatnes parasti tiek iestatītas tikai atbilstoši lietotāja veiktajām darbībām, kuras veido pakalpojumu pieprasījumu, piemēram, konfidencialitātes iestatījumu iestatīšana vai pieteikšanās.
  • Statistikas un tīmekļa vietnes veiktspējas uzlabošanas sīkdatnes – ļauj uzskaitīt apmeklējumus un datu plūsmas avotus, tādejādi lapas pārzinis var izmērīt un uzlabot vietnes veiktspēju. Izmantotās sīkdatnes palīdz noskaidrot, kuras lapas ir visvairāk un vismazāk izmantotas, un redzēt, kā apmeklētāji pārvietojas pa šo vietni. Visa informācija, ko šīs sīkdatnes savāc, tiek apkopota anonīmi.

Lietoto sīkdatņu saraksts

Nosaukums

Tips

Mērķis

Derīguma termiņš

_ga

Analītiskā

Izmanto, lai atšķirtu lietotājus

2 gadi

_gat

Veiktspējas

Izmanto, lai ierobežotu pieprasījumu līmeni un ierobežotu datu apkopošanu vietnēs ar augstu datplūsmu

2 gadi

_gid

Analītiskā

Izmanto, lai atšķirtu lietotājus

2 gadi

cookie_warning

Nodrošina informācijas sniegšanu par izmantotajām sīkdatnēm

1 gads

Piekrišanas atcelšana un sīkdatņu izmantošanas ierobežošana

Sīkdatņu iestatījumus Jūs varat mainīt jebkurā laikā savā interneta pārlūkprogrammā. Piemēram, Jūs varat atcelt doto piekrišanu sīkdatņu saglabāšanai, atķeksējot savā pārlūkprogrammā funkciju, kas ļauj noraidīt visus sīkdatņu saglabāšanas priekšlikumus. Šos iestatījumus Jūs varat atrast savas interneta pārlūkprogrammas izvēlnēs "iespējas" vai "preferences". Zemāk Jūs varat atrast dažas noderīgas saites:

 Sīkdatņu lietošanas noteikumu izmaiņas

Jebkādas turpmākās izmaiņas mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumos tiks publicētas vietnē. Lūdzu, regulāri pārbaudiet mūsu vietnē publicētos sīkdatņu lietošanas noteikumus par jebkuriem atjauninājumiem vai veiktajām izmaiņām.