VĪNES KLASIĶI | Liepājas simfoniskais orķestris

22.09.2023 19:00 Auces pilsētas Kultūras nams

liepajas-simfoniska-orkestra-latvijas-ture.jpgVīnes klasiķi 
Liepājas Simfoniskā orķestra Latvijas tūre

Liepājas Simfoniskais orķestris koncerta programmā iekļāvis triju Vīnes klasiķu skaņdarbus: skanēs Volfganga Amadeja Mocarta Koncerts klarnetei un orķestrim, Ludviga van Bēthovena Trešā simfonija un Jozefa Haidna Uvertīra Remažorā.
Mocarta Klarnetes koncerts rakstīts viņa draugam Antonam Štadleram, kurš savulaik bija talantīgākais klarnetists Vīnē. Klarnetes koncertā apvienotas maigi liriskas pasāžas ar prasīgu virtuozitāti, un tas tiek uzskatīts par pirmo nozīmīgo skaņdarbu, kas rakstīts šim salīdzinoši jaunajam instrumentam, ko izgudroja 18. gadsimta sākumā.
Interesanti, ka šajā koncertā soliste būs klarnetiste Anna Gāgane, kura Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā izglītojusies pie diriģenta un klarnetista Gunta Kuzmas, kurš savukārt būs redzams pie diriģenta pults. Gāgane gan guvusi panākumus starptautiskos konkursos, gan saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2018 kategorijā “Gada jaunais mūziķis”.
Bēthovena Trešā simfonija ir viens no viņa slavenākajiem skaņdarbiem. Tajā komponists atļāvies pārkāpt žanra robežas, iezīmējot pāreju starp klasicisma un romantisma laikmetu. Bēthovena Trešā jeb “Heroiskā” simfonija sākotnēji veltīta Napoleonam, vēlāk — cilvēka varonīgumam vispār. Šo uzskata par pirmo īsteno romantisma laika simfoniju.
Haidna Uvertīra Remažorā sastāv no vienas daļas ātrā tempā. Mūzika ir dzīvespriecīga un enerģiska, un tā atspoguļo Haidna formas veidošanas un izteiksmīguma meistarību; vēlāk Haidns to izmantoja kā savas 53. simfonijas finālu.

Piedalās:
Anna Gāgane / klarnete Liepājas Simfoniskais orķestris

Diriģents:
Guntis Kuzma / diriģents

Programmā:
Jozefs Haidns / Uvertīra Remažorā Volfgangs Amadejs Mocarts / Koncerts klarnetei un orķestrim Ludvigs van Bēthovens / Trešā simfonija

Biļetes bilesuparadize.lv