Akcija "Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023"

15.09.2023

pilis-un-muizas.jpgNo 1. jūnija līdz 28. oktobrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kurā kopumā piedalās  57 muižas un pilis, tostarp divas Dobeles novada Dobeles Pils un Vecauces pils.

Akcijas mērķis ir veicināt Latvijas kultūrvēsturisko mantojuma – piļu, muižu un parku - vērtību popularizēšanu, iesaistot ceļotājus aktīvā dzimtenes apceļošanā, akcentējot vietējā tūrisma daudzveidīgumu, unikalitāti un veicinot kultūrvēstures objektu iepazīšanu un to izzināšanu, biedrība „Latvijas piļu un muižu asociācija” sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru  organizē akciju “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”.

Apceļotājam ir jāizdrukā A4 formāta “Apceļošanas akcijas” kontrollapa (to var lejupielādēt no vietnes www.pilis.lv vai jau izdrukātā veidā saņemt jebkurā akcijas norises vietā) un, apmeklējot akcijas dalības vietu, ir jāsaņem atzīme par vietas apmeklējumu (zīmogs, uzlīme, paraksts).

Lai piedalītos balvu izlozē un/vai saņemtu ielūgumu uz apceļošanas akcijas noslēguma pasākumu:

  • Līdz 2023.gada 10.oktobrim jāizveido foto galerija sociālajā vietnē Facebook.com ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā jāievieto foto, kur uz apmeklētās pils vai muižas fona ir redzams LPMA logo (viens foto no katra objekta). Pēc tam dalies ar šo galeriju, vai ievietotās galerijas saiti, nosūtot to uz LPMA Facebook.com lapas kontu.
  • Jebkurā akcijas pilī, muižā no 2023.gada 1.jūlija līdz 2023.gada 10.oktobrim iesniedzot reģistrācijas lapu, kurā ir veiktas vismaz 10 atzīmes no apmeklētajiem objektiem, vai nosūtot to līdz 2023.gada 10.oktobrim elektroniski (skenējot, fotografējot) uz e-pastu: pasts@pilis.lv


Plašāka informācija par akciju iegūstama uz vietas objektos vai www.pilis.lv


Galerija