Aucē Vijas Kurpnieces mākslas darbu izstāde

02.12.2023 - 31.01.2024 Auces kultūras nams

tiksanas-ar-makslinieci-viju-kurpnieci.jpg Vijas Kurpnieces ceļojošā mākslas darbu izstāde “Mans ceļš” Auces Kultūras namā būs skatāma līdz 2024. gada 31. janvārim.

“Tā ir privilēģija fiksēt savu ceļu krāsās, tušā, ar grafītu vai ogli. Mākslas darbos, kas ar laiku iegūst arvien jaunu vērtību,” atzīst autore Vija Kurpniece.

Mākslas darbu izstādē varēs ieraudzīt gan rūpīgi izstrādātas grafikas, zīmējumus un gleznas, gan gluži vai vulkāniskas košu krāsu eksplozijas, autorei pilnībā ļaujoties krāsu plūdumam un konsistencei. Izstāde ir kā kopsavilkums un jauns atspēriena punkts autores autentiskajam ceļam. Tā ir gluži kā pati dinamiskā, dzirksteļojošā un idejām bagātā Vija, kuras stihija ir vējš un ātrums, kas mijiedarbojas ar rāmu mieru, ļaušanos dzirkstošiem smiekliem un radošai plūsmai. Vijai māksla ir meditācija, dziļa vienotība ar sevi. Tā ir atpūta un smiekli, kas dejo uz papīra vai audekla.

Ikviens ir aicināts uz Vijas Kurpnieces personālzistādes “Mans ceļš” atklāšanu sestdien, 2. decembrī no plkst. 16.00-18.00 Auces pilsētas kultūras namā. Programmā - tikšanās ar autori, meistarklase “Ļaujies krāsu plūsmai” un Ernesta Aļļa saksofona muzikāls pavadījums. Lai piedalītos meistarklasē, vajadzīga tikai vēlme un ļaušanās ūdens un krāsu plūsmas procesam. Audumu kanvas, krāsa u.c. radošo izpausmju instrumenti tiks nodrošināti.

Vija Kurpniece ir beigusi Jelgavas bērnu mākslas skolu (iegūstot diplomu vizuālajā mākslā), turpinājusi vizuālās mākslas studijas, apgūstot fotografēšanu, gleznojot studijā “Vermilions”, piedaloties plenēros. Vijas radošais gars nepārtraukti ir meklējis un radis izpausmes jebkurā vietā, kur Vija ir darbojusies – strādājot valsts pārvaldē, Auces pilsētas kultūras namā, darbā ar jauniešiem, izstrādājot intelektuālo audio gidu “Vecauces muižas noslēpumi”, organizējot festivālu “Kājām gaisā” vai pašreiz esot Latvijas Dabas fondā.

Izstāde Auces pilsētas kultūras namā būs apskatāma no 2023. gada 2. decembra līdz 2024. gada 31. janvārim. Autore izstādi ir iecerējusi izvietot arī citviet - Dobeles novada kultūrvietās un pat Dienvidkurzemes novada Rucavā, kur autorei izveidojusies veiksmīga sadarbība kā ar Rucavas Tūrisma informācijas centru, tā Rucavas pagasta bibliotēku.


Izstādi organizē biedrība “JM Jumis” sadarbībā ar Auces pilsētas kultūras namu, finansiāli atbalsta Dobeles pilsētas pašvaldība projektā “Esi radošs un brīvs!”.

Galerija