Muzeju nakts 2024 “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast”

18.05.2024 18:00 - 23:00 Dobeles pils

muzeju-nakts-dobeles-pili.webpEiropas Muzeju nakts ir starptautisks muzeju pasākums, kurš ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Šogad Muzeju nakts norisināsies 18. maijā un tās tēma ir “ Izzināt un iegūt, pētīt un saprast”. Dobeles Pilī no pulksten 18.00 līdz 23.00 tiks rīkotas dažādas aktivitātes. Ieeja pasākumos ir bez maksas.

Muzeju naktī Dobeles Pils savus apmeklētājus sagaidīs pils pagalmā, lielajā zālē un radošajā telpā. 

No pulksten 18.00 – 23:00 pils lielajā zālē būs iespējams aplūkot Dobeles novada muzeja krājuma foto izstādi “Meistari un darītāji Dobeles novadā cauri laikiem”, kurā varēs iepazīties ar dažiem no tiem.

No pulksten 18.00 līdz 21.00 pils pagalmā un pils radošajā telpā valdīs radoša atmosfēra. Ikvienam būs iespēja piedalīties radošās aktivitātēs: bišu vaska sveču veidošanā, Namdara darbnīcā, kurā būs iespējams uzzināt, kā izskatījušies senie darba rīki, tāpat varēs zāģēt ar divrocīgo zāģi, ēvelēt, slīmestot, dzīt tapas un grebt sili. Interesenti varēs iegūt arī kumēdiņu aroda prasmes cirka primadonnas un garkāja vadībā. Vēl būs iespēja iemūžināt kopā būšanas prieku fotogrāfiju veidā un spēlēt pils pagalmā izvietotās lielformāta spēles.

No pulksten 21.00 līdz 21.30  pils pagalmā ar muzikālu performanci apmeklētājus priecēs koklētāja Laima Jansone, kura savā mūzikā apvieno etnogrāfisko un elektrisko kokļu skaņas, lielu nozīmi piešķirot arī improvizācijai.

Savukārt no pulksten 21.30 līdz 23.00 pils pagalmā notiks brīvdabas kino – kinofilma “Homo Novus” (2018). Pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē. Filma izvēlēta atsaucoties uz Eglīšu ģimenes pienesumu Latvijas kultūrai (šogad ekranizāciju piedzīvojušo daudzsēriju spēlfimu “Pansija Pilī”)  caur dobelnieci Hildu Vīku.

Visa vakara gaitā apmeklētājiem varēs mieloties ar gardu ēdienu no “Bergi food”.

Atgādinām, ka Dobeles Pils apskate būs ierobežota – Muzeju nakts laikā pieejama būs pils lielā zāle, pagrabstāvs un radošā telpa, savukārt 2.stāvs un jumta terase būs slēgti.

Galerija