Kundalini jogas cikls ATRODI SEVI

09.08.2023 Nomadic Homes glempings Tipi village

kundalini-jogas-cikls-kadikos.jpgNomadic Homes saimnieki un Kundalini jogas instruktore Agnese Blumfelde (garīgajā vārdā Jaidev Kaur) Dobeles novada pašvaldība sporta projekta ietvaros aicina uz sešu bezmaksas jogas nodarbību ciklu. Jogas cikls paredzēts, lai veicinātu sportiskas aktivitātes novadā un iepazīstinātu plašāku publiku ar kundalini jogu un instrumentiem, ko tajā izmanto.

Kundalini joga kā tāda apvieno seno jogu zināšanas, kas, kā dārgakmeņi savērti skaistā, garā kaklarotā. Šie dārgakmeņi ir mantras, kur ar skaņu un vārdu virknējumu palīdzību, mēs attīrāmies, atbrīvojam sevi no zemapziņas blokiem, tīrām sevi ar skaņu vibrācijām, kas ir kā duša zemapziņai. Mantras un skaņas dod mums iekšējo mieru un saskaņu, skandējot mantras, mēs ieklausāmies sevī, nedomājam uzmācīgas domas un organizējam, disciplinējam savu prātu. Tāpat mēs jogā fokusējamies uz roku pozīcijām jeb mudrām, kas ir pirkstu salikšana, kas arī ir ikdienā bieži aizmirsts spēcīgs instruments. Nodarbībās tiek izmantotas daudzas, labi zināmas jogas pozas un vingrinājumi, kā arī liels svars ir elpošanai jeb pranajamai. Dažādie elpošanas veidi kā jaudīgs instruments tiek izmantots kundalini jogas vingrojumu kompleksos. Cikls ietver sevī attīstību, arī vingrojumu kompleksu izvēlē – no vienkāršākiem līdz sarežģītākiem, lai šo sešu nodarbību cikla laikā, ikviens var izjust pozitīvas izmaiņas. Dalībniekiem īpaša sagatavotība nav nepieciešama, jo katrs no nodarbības var paņemt pēc savām iespējām un savas sagatavotības. Dalībnieki var pievienoties arī atsevišķās nodarbībās, bet kopējais ieguvums būs lielāks, piedaloties visā nodarbību ciklā, jo tad varēs izjust izaugsmi savā paša dzīvē.

Kundalinī jogas spēks ir atvērt cilvēka potenciālu, Kundalinī enerģija satur Tavu augstāko potenciālu; Joga ir savienošanās, kā rezultātā, kundalini joga ir savienošanās ar savu potenciālu, Tas arī slēpjas nosaukumā, – tas ir iekšējais spēks un potenciāls, kas atverās arvien vairāk, kad mēs sākam praktizēt, jo tad, mēs vairāk ieklausāmies sevī, apzināmies savas domas, vārdus, rīcību. Kundalini joga ir apzinātības joga, tā ir mācība mūsdienu cilvēkam, kas cēlusies no seniem avotiem, ceļojusi caur Radžas jogas pamatiem un līdz 70-tajiem gadiem, kad Jogi Bhadžans to sāka mācīt Amerikā. Atnākusi līdz mums un arī Agneses skolotājs, amerikānis Harijiwan ir tiešais Jogi Bhadžana māceklis.

Agnese par sevi: “Jau vairāk kā 10 gadus mana dzīves sastāvdaļa ir Kundalini joga. Es vadu grupas nodarbības gan Rīgā, gan Dobelē, tāpēc ar prieku dalīšos savā pieredzē. Relaksācijas daļā es spēlēju Tibetas skanošos traukus. Šo trauku skaņu iedarbība ir attīroša, harmonizējoša un dziedinoša. Tibetas skanošie trauki ir smalks instruments, ko izmantoju savās nodarbībās.”
Meditācijas, ar kurām parasti noslēdzas kundalini jogas nodarbība, ir katra ar savu mērķi un uzdevumu, taču kopējā ideja ir veicināt pašdziedināšanos un pašizaugsmi. Ciklā pildīsim gan meditācijas labklājībai, gan dziedinošas meditācijas, gan ar roku pozīcijām, gan ar elpas tehnikām, gan ar mantrām un skaņām.

KAD: 19., 26.jūnijā; 12.,26.,31. jūlijā; un 9. augustā, plkst. 18:00-20:00

KUR: “Kadiķi”, Vītiņu pagasts, Dobeles novads

Nodarbības vada: Kundalinī jogas instruktore, Latvijas Kundalinī jogas skolotāju asociācijas biedre Agnese Blumfelde / Jaidev Kaur

Nodarbības notiks brīvā dabā. Līdzi jāņem vingrošanas paklājiņš, plediņš un ūdens pudele.

Piesaki savu dalību pa tālruni 26593118 vai sūtot e-pastu maira.kikure@gmail.com

Galerija