Dobeles ceriņi. Dārzkopības institūts

Dobeli dēvē arī par ceriņu lielpilsētu. Vairāk nekā 4 hektāru plašajā ceriņu dārzā maija beigās zied un smaržo vairāk nekā 200 dažādu šķirņu un hibrīdu ceriņi. Dobeles ceriņu dārzs ir viens no lielākajiem pasaulē.

Dārzkopības institūta dārzs un Ceriņu parks atrodas Dobeles pievārtē. Dārzs vēsturiski veidojies uz dārzkopja – selekcionāra Pētera Upīša dārza bāzes. Pētera Upīša Dārzkopības muzejs ir Dārzkopības institūta struktūrvienība. Muzejs aicina iepazīties ar P. Upīša (1896-1976) izcilo un daudzpusīgo personību, sniedzot priekšstatu par profesionālās dārzkopības aizsākumiem Dobelē un selekcionāra mantojumu mūsdienās.

Pašlaik institūta zinātnes dārzā notiek mūsdienīgi selekcijas un agrotehnikas pētījumi, kā arī tiek uzturēts vērtīgākais no P. Upīša izdalītā augļaugu un dekoratīvo augu genofonda. Institūta dārzs un Ceriņu parks ik pavasari uzplaukstot ziedos, reibinošu aromātu pārpilnībā aicina apmeklētājus izbaudīt ziedošo augļu koku un ceriņu burvību. Aicinām apmeklēt dārzu arī augļu un ogu laikā, kad saulē vaigus spīdina saldie ķirši un plūmes, kā arī rudenī – ābolu un bumbieru ražas laikā.


Viesošanās Dārzkopības institūta dārzā un Pētera Upīša Dārzkopības muzejā:

  • Ceriņu ziedēšanas laiks 
    ( Iepriekš piesakoties - grupām ekskursijas gida pavadībā)

Dārzā 4,5 ha platību aizņem ceriņu kolekcija, kurā apskatāmas ne tikai Pētera Upīša selekcionētās šķirnes un hibrīdi, bet arī citu selekcionāru radītās šķirnes, kopumā vairāk kā 270 dažādības. Šī ir lielākā ceriņu kolekcija Baltijas valstīs un viena no plašākajām Eiropā!

 

  • Pēc vasaras saulgriežiem sākas augļu un ogu laiks 
    (Iepriekš piesakoties - grupām ekskursijas gida pavadībā)

Tajā ikviens aicināts izbaudīt vairāk nekā 300 šķirnes saldo un skābo ķiršu, kas introducētas no vismaz 12 dažādām valstīm.

 

  • Rudens/ ražas laiks 
    (Iepriekš piesakoties – grupām ekskursijas gida pavadībā)

Dārzs ir bagāts ar āboliem un bumbieriem. Mūsu lepnums - Latvijas ābeļu genofonds ar vairāk kā 1000 šķirnēm un hibrīdiem.

 

  • Degustācijas

Sezonas ogu un augļu, kā arī no tiem gatavoto produktu degustācijas (2.00 – 10.00 EUR/persona)  

Ar plašāku Dārzkopības institūta pakalpojumu piedāvājumu var iepazīties ŠEIT

Pasākumi

Notikušie pasākumi

Karte

Galerija